Jste u nás poprvé? Vítejte! Nejčastější informace pro nové návštěvníky naleznete v menu hned pod tímto textem.
Aktuální informace pro členy oddílu, jejich rodiče a odbornou veřejnost naleznete níže na stránce.

MČR - den první

Zhodnocení prvního (a nultého) dne slovy trenérů a závodníků...

Chronologicky přinášíme zhodnocení závodu. Využili jsme k tomu reakce závodníků a trenérů na konci dne...

9. 6. 2017

17:00 - Radoš Rykl - skok o tyči - 440 cm - dělené 10. místo

Závodník:

 

Skákání na náměstí byla moje premiéra, tak jsem spíše sbíral zkušenosti a zvykal si na atmosféru se spoustou diváků. Rozhodně bylo na to skočit více, podmínky byly ideální až na menší protivítr. Ale výkony nejsou vše a zdraví je důležitější. Jsem rád, že jsem neskončil jako kolega, kterého po hrozivém pádu odvážela sanitka. Tímto mu přeji brzké uzdravení

Trenér Perun:

Radoš je nachystaný svými zkušenostmi na velké výkony. Má tréninkové manko díky studiu ČVUT. Věřím, že může mnohé překvapit svými útoky na větší výšky. Mohl by to být první kluk v hradeckých barvách, který dozraje na pět metrů... Tady na těch závodech měl vyloženě smůlu. Ztroskotal na výšce, kterou v rozcvičování zvládl "levou zadní". Bohužel jsme se rozhodli přitvrdit tyčku a dopadlo to špatně. První pokus byl na získání jistoty. Druhým to vlastně skočil, ale lehce zavadil. Takže musel na třetí, kde těsně před ním spadl Honza Švec tak nešťastně, až ho odnesli na nosítkách. Radoš už se pak nedokázal na skok koncentrovat a pouze "se proběhl s tyčí". Skákalo se na náměstí, tak alespoň načerpal zkušenosti před davem lidí.

10. 6. 2017

9:30 - Markéta Bartůňková - kladivo - 48,92 - 11. místo

Závodnice:

Všem úspěšným závodníkům gratuluji a komu se nepovedlo - no co, příště to bude lepší:-) ke svému závodu nějak nevím, co říct. Jela jsem v podstatě na 3 rány a to člověka trochu sváže. Z výkonu jsem byla nejprve zklamaná, i slzička ukápla, chtěla jsem si hodit osobák, protože si myslím, že jsem připravená na další zlepšení, bohužel jsem se nepoprala se sektorem, kladivo se v diskařské kleci moc dobře neháže. Teď zpětně, když nad tím přemýšlím, tak jsem asi spokojená, zapsala jsem si jeden ze svých nejlepších výsledků a stále ještě na 2 otočky, takže tímto děkuji trenérovi - manželovi za jeho neskutečnou trpělivost a věřím, že do příštího roku přibyde nějaká ta otočka a tím i metry, s malým se teď už bude také trénovat lépe, protože se začíná do sportování zapojovat:-)

Trenér Bartůněk:

V kladivu žen se představila Markéta. Oba máme z výkonu rozporuplné pocity, protože Markéta byla připravena na překonání osobáku, ale trochu jsem se obával jistoty 3 pokusů, protože ještě není na takové úrovni, která by jí mohla zaručit postup do elitní osmičky. Nakonec vystoupení hodnotím pozitivně, výkon je nejlepší v historii jejích startů na MCR o více jak 3 metry. Výkon je i delší než byl loňský osobák. Letošek by měl být průlomový a příští rok už doufám si Markéta pojede pro finále. 

12:22 - Vít Müller - 400 m př. - 52,52 - postup do finále z prvního místa

Závodník:

Zkrácený komentář pro TV přenos... Víťo, jak se běželo? - ...tak pro všechny je to stejný a já se s tím poperu, zítra se pokusím přidat limit na MS, ten je 49,65 ("B-čko")...

Večerní komentář pro nás: No tak běžel jsem, pak jsem skákal a doběhl jsem a zítra poběžím zase, protože ty co se mnou běželi se málo snažili a pustili mě do finále ... Děkuju mamince, tatínkovi, babičce a dědovi pejskovi a kočičce, že mi drželi palce :-)

Trenér Müller (komentář trenéra Kmínka nemáme k dispozici):

Víťas běžel rozběh na 400 m překážek celkem lehce a v závěru strčil prsa před dotírající soupeře. Neděle přinese rozhodnutí, protože soupeřům v posledním týdnu narostla křídla, ale Vítek taky ještě neukázal vše.

12:29 - Martin Štěpánek - 400 m př. - 54,21 - 10. místo
13:05 - 7. dráha - Martin Štěpánek - 400 m - 50,28 - 13. místo


Závodník:

Můj závod na 400 př. se mi povedl. Jsem spokojen s osobním maximem, které jsem posunul o 3 desetiny. Počasí nebylo nejlepší, ale můj výkon to nijak neomezilo. Hladká čtvrtka byla těžká, protože jsem ji běžel 30 minut po překážkách. Ale věděl jsem, že pokud poběžím rychle první část, tak závěr bude špatný, tak jsem si šetřil síly na konec. S časem jsem velmi spokojen, protože byl pouhou desetinu za osobním rekordem.

Trenér:

S výkony Martina jsem spokojen. Jen možnost účasti na vrcholné české atletické akce je velký úspěch, protože Martin byl na takovéto venkovní akci po třetí. Umístění pro Martina nebylo hlavní prioritou, ale naším cílem bylo vylepšit letošní maximum a osobní rekord a to se také povedlo.

Vedoucí trenér Perun:

Na finále v překážkách bylo 53,00 a to je zatím nad jeho síly... Běžel PB a to ve špatném počasí! Dobře se připravil... Takže veliká gratulace! U čtvrtky mi unikla pointa, proč to vlastně běžel. Ale opět to potvrdilo to, že má natrénováno. Běžel ji totiž jen 35 minut po doběhu a to skoro v osobním rekordu.

13:12 4. dráha - Michal Desenský - 400 m - 48,23 - přímý postup do finále

Závodník:

Já to budu hodnotit radši až zítra... Dnes není co hodnotit

Trenér Habásko:

Michal hrubé podcenění situace, které ho bude stát nasazení do dráhy ve finále.. ale zítra jiný den a jiný závod, musí se s tím vyrovnat.

13:19 5. dráha - Lukáš Hodboď - 400 m - 48,02 - přímý postup do finále 

Závodník:

Počasí dnes nepřálo dobrým výkonům, zítra by to mělo být snad lepší a pokusím se zaútočit na PB.

Trenér Müller (komentář trenéra Vedry nemáme k dispozici):

Lukáš Hodboď si pro mnohé překvapivě vybral 400 m a do finále postoupil s přehledem. Pro zítřek bude černým koněm v boji o stupně vítězů. 

16:40 - Marek Bahník - výška - 207 cm - 5. místo

Závodník:

No tak během rozeskákání jsem se bál, že celá soutěž dopadne tragicky, vůbec se tomu nechtělo, ale nakonec jsem se rozeskákal a skákalo se suprově. A to také díky podpoře ostatních závodníků a obecenstva... 

Trenér Perun:

Marek má technické rezervy, ale udělal jasný výkonnostní posun a to každého baví. Dnes si osahal B limit na MEJ do Itálie 211 cm a nebylo to tak beznadějné. Kdyby to dal tady na MČR, tak by tam v červenci odjel. Dva pokusy byly docela nadějné. Každopádně bych neupínal síly k zdolání limitu a hlavně se musíme zaměřit na ty změny v technice a posunout to ještě dál. Mrzí mě, že nemáme ze závodu kvalitní videa. Potřeboval bych to nyní rozebrat a to co mám k dispozici není moc dobré.

17:50 - Štěpán Jirman - 800 m - 1:56,33 - 12. místo

Závodník:

Závod jsem si užil, výsledek odpovídá tréninkovému zatížení... Děkuji za podporu fanouškům u výškařského sektoru... byli jste úžasní.

Trenér Perun:

Štěpán je letos konečně zdravý a mohl by trénovat. Přesto se úplně nedaří skloubit trénink se školními a pracovními povinnostmi. Také vidím lehkou ztrátu sportovní motivace. Na druhou stranu se realizuje "životně" a chystá se na studia v zahraničí. Proto si myslím, že je vlastně nyní spokojený. Takže asi ani ten výsledek ho moc nezklamal.

18:30 - disk - Daniel Čapek - 48,28 - 5. místo, Lukáš Tulis - NM

Závodník Čapek:

Za mě si myslím, že solidně zvládnutý závod. Mohlo to být osobakove podle rozcvičení, ale i tak je to moje historicky nejlepší umístění na disku na republice. Díky trenérovi za před republikový trénink, ktery byl klíčový.

Trenér Bartůněk:

V disku mužů se představil Dan Čapek a jsem u něj spokojen hlavně s umístěním. Výkon byl dobrý, také jeho nejlepší na MČR, ale v rozcvičení, že mohl hodit o dost dál. Beru také v potaz, že se disku specializovaně věnuje teprve krátce a jeho dny ještě určitě přijdou.

Závodník Tulis:

Z dneška jsem zklamaný, naladěn jsem byl dobře, jen jsem psychicky nezvládl závod, chtěl jsem hodit dálku a zapomínal jsem na techniku, což se odrazilo v přešlapech.

 
Trenér Brzek:
 
Myslím že se nedá hodnotit podle jednoho závodu, platí pro Lukáše, bylo by krásné mít páté i šesté místo, nevyšlo to, přešlapy, chybělo málo, první ustát a byl úplně jiný scénář. Dan v disku HK podržel, skvělá práce.
HK má ale vůbec hodně želízek, která už byla i dost vidět a ještě budou. Proti minulosti máme hodně startů, hodně kvalitních výkonů i umístění, super!
Dík všem za reprezentaci Sokola HK a ať se daří i zítra