Jste u nás poprvé? Vítejte! Nejčastější informace pro nové návštěvníky naleznete v menu hned pod tímto textem.
Aktuální informace pro členy oddílu, jejich rodiče a odbornou veřejnost naleznete níže na stránce.

Martin Slanina 33. na pražském maratonu!

Vynikající výkon našeho závodníka na pražském maratonu

Rádi bychom se podělili o významný úspěch našeho oddílového kolegy a zarputilého běžce Martina Slaniny. Osud mu nenadělil zrovna ideální běžecké příjmení, vlastně ani barva jeho pleti není pro běžce zrovna požehnáním. I tak se Martin řadu let tvrdě pral o ligové body na středních tratích za „A“ družstvo mužů. Nikdy nezávodil jen „o body“, ale pokaždé sváděl drsnou bitvu o každou vteřinu a co nejlepší čas na cestě za svým snem - stlačit patnáctku pod 4 minuty. Tato hranice mu však po mnoha pokusech o chloupek unikla. Asi to tak mělo být. Co by někoho odradilo, jiného posune dál. Sláňa si tedy pro letošní sezonu vytyčil jako hlavní cíl trať maratonskou. Od loňského podzimu se sám systematicky chystal na svůj první maraton. Naběhal několik tisíc kilometrů a přípravě podřídil úplně vše. Jak to ve sportu bývá, nebylo to bez problémů ani bez zranění. Jako metu si stanovil čas pod 2h 50min. a vítězství v celorepublikovém klání vyhlášeném v rámci pražského maratonu mezi kolegy doktory. Jediným testem výkonosti před hlavním závodem byl pražský půlmaraton.

Sláňa to dal na 110%. Drtil to tak, jak byl zvyklý, mezi doktory zvítězil a vše ozdobil hodnotnými výkony na obou distancích.

GRATULUJEME!

Dále již tedy jen fakta:

Sportisimo 1/2Maraton Praha, 7.4. 2018

Martin Slanina 67. v absolutním pořadí, čas: 1:14:37

v konkurenci řady afrických běžců a české elity (dokončilo více jak 10 tis. běžců)

Výsledky zde:

Volkswagen Maraton Praha - 42,195 km 2018, 6.5. 2018

Martin Slanina 33. v absolutním pořadí, čas: 2:41:41

Opět za účasti mnoha afrických běžců a české elity (dokončilo téměř 7 tis. běžců), zvítězil olympijský medailista a jeden z nejlepších současných maratonců američan Galen Rupp,

Text: David Míšek