Jste u nás poprvé? Vítejte! Nejčastější informace pro nové návštěvníky naleznete v menu hned pod tímto textem.
Aktuální informace pro členy oddílu, jejich rodiče a odbornou veřejnost naleznete níže na stránce.

Město zvažuje výstavbu atletického tunelu

Součástí plánovaného fotbalového areálu v lokalitě Malšovice by mohlo být i zázemí pro zimní trénink atletiky. Skvělou zprávou je i to, že by umožnilo v určité míře i velice kvalitní možnosti závodění. Trénink a závodění nejsou momentálně v našem kraji možné nikde.6

Více k tématu napsal na svém webu současný náměstek primátora pro rozvoj města Hradce Králové Jindřich Vedlich a také se stavbě stadionu věnuje celá sekce článků na fotbalovém webu FC Hradec Králové.

Shrneme-li základní fakta...

V lokalitě nynějších "lízátek" má vzniknout komplex sportovní arény pro fotbal s doplňkovými sporty a obchodního domu, jehož výstavbu by provedla firma ECE Projektmanagement, která má zároveň městu velkou měrou pomoci při výstavbě sportovní arény (v řádu několika set miliónů korun). A to při demolici té stávající a dále při výstavbě infrastruktury, parkovacích stání a napojení na dopravu.

Atletika v královéhradeckém kraji potřebuje nutně zázemí pro kvalitní zimní trénink a v lepším případě i závodění v tomto období. Jednak nám přestanou odcházet z kraje a města talentovaní jedinci do měst s lepším sportovním zázemím a tím vydrží u pohybu i více dětí. Dále nebude přes zimu takový útlum v přípravě a děti to bude více bavit a v neposlední řadě ušetříme výdaje za dojezdy na tréninky mimo Hradec Králové. Atletika totiž již dávno není sportem pouze letním. Proto velmi vítáme rozhodnutí rady města schvalující zpracování dokumentace, která zázemí pro atletiku obsahuje. Rovněž podporujeme schválení navýšení, které umožní výstavbu i pro atletiku.

Východní tribuna fotbalového stadionu by obsahovala podle poslední předběžné studie atletickou rovinku pro sprinty, dvou-dráhu pro delší běhy, sektor pro vrh koulí, skok daleký a trojskok. Navíc i lávku pro diváky, která by byla umístěná nad dráhou, protože vrh koulí, skok o tyči a výška by zabíraly tři, respektive dvě patra této části tribuny. Pochopitelně se najde místo i pro zázemí, jako jsou šatny nebo sklady a kancelář pro rozhodčí.

Pokud se při případné stavbě městu podaří dohlédnout na odpovídající výši vynaložených prostředků, bude se z pohledu sportovců jednat o finance vynaložené správným směrem. Co by mohlo být vhodnější, než podpora místních organizací ve výchově mládeže? V současné době totiž již několik let narážíme na naše možnosti díky (ne)existujícímu zázemí...

Pojďme tedy společně držet palce! Případně i podpořte na jednání zastupitelstva tento záměr svým názorem...