Jste u nás poprvé? Vítejte! Nejčastější informace pro nové návštěvníky naleznete v menu hned pod tímto textem.
Aktuální informace pro členy oddílu, jejich rodiče a odbornou veřejnost naleznete níže na stránce.

Hradecká atletická poprvé – rok 2018

Sedm poprvé v historii oddílu.

• Poprvé členové našeho oddílu reprezentovali na Mistrovství světa (Birmingham, hala): Michal Desenský členem štafety 4x400m, která obsadila páté místo (Víťa Müller štafetě pomohl k postupu do finále).
  • Poprvé startovali na jednom Mistrovství Evropy tři naši členové: Lukáš Hodboď byl osmý na 800m; Michal Desenský a Víťa Müller pomohli štafetě 4x400m do finále v národním rekordu (a absolvovali i individuální starty). A ještě dva odchovanci: Jan Doležal a Filip Šnejdr.
  • Poprvé získali naši muži čtyři medaile na Mistrovství republiky a to hned dvakrát: v hale (Michal Desenský zlato na 400m, Marek Bahník ve výšce a Lukáš Hodboď na 800m stříbro a štafeta 4x400m Müller, Hodboď, Ryba, Desenský bronz) i na dráze (Lukáš Hodboď zlato na 800m, David Ryba na 110m př. a štafeta 4x400m Ryba, Hübner, Hodboď, Müller stříbro a Michal Desenský bronz na 400m).
  • Poprvé získal hradecký atlet zlato na Mistrovství republiky juniorů i do 22 let: David Ryba vyhrál 60m př. v hale a 110m př. na dráze mezi juniory a 110m př. na MČR do 22 let.
  • Poprvé získali hradečtí atleti čtyři tituly na jednom mládežnickém mistrovství: na MČR do 22 let zvítězili Vít Müller na 200m, Lukáš Hodboď na 800m, David Ryba na 110m př. a štafeta 4x400m Blažek, Ryba, Hodboď, Müller.
  • Poprvé postoupilo družstvo žákyň do finále Mistrovství ČR.
  • Poprvé jsou v čele oddílových tabulek v kategorii žen dvě mladší žákyně: Michaela Metelková na 1500m a Anna Havlíčková v dálce. Příští rok můžeme po více třiceti letech vidět startovat za ligové ženy matku s dcerou (tehdy Lajbnerová Lívie a Zuzana, 2019 Metelková Táňa a Míša).