HISTORIE 2002-2006

cuesta el xenical en Équateur €115.68

V říjnu 2002 byla uvedena do provozu dráha s umělým povrchem (Polytan), postavená s významnou finanční pomocí Královéhradeckého magistrátu. Zlepšení tréninkových podmínek se projevilo na výkonnosti hradeckých atletů. Muži postoupili v roce 2002 do II. ligy a hned rok na to do I. ligy. Ženy si současně vedly velmi dobře ve II. lize.Většina se stále aktivně věnuje atletice a můžete je potkat na našem tartanovém ovále při jejich tréninku.

2002

V roce 2002 získali medaile na Mistrovství ČR dorostu Aneta Holasová zlato na 400m př. a stříbro v dálce Adam Jelínek. Na halovém mistrovství vybojovali stříbro dorostenec Adam Jelínek v dálce a žákyně Lucie Jiránková ve výšce.

Na mezistátním utkání dorostu (CZE-HUN-CRO) v Maďarském Szombathely reprezentovali A.Jelínek (skok daleký 708cm – 2.Místo) a A.Holasová (400m př. – 1.místo) Obě reprezentace zvítězily.

2003

Rok 2003 byl pro hradecké atlety velmi úspěšný. Na MČR juniorů Adam Jelínek vybojoval stříbrnou medaili v dálce výkonem 720 cm, bronz získala štafeta 4×100 m (Frola, Jelínek, Černohorský, Mentberger) časem 43,17. Na MČR v přespolním běhu Jan Bulíček získal stříbro. Halové zlato vybojoval starší žák Jan Petružálek v dálce výkonem 603 cm. Po mnoha letech se dva závodníci probojovali i do finále Mistrovství ČR mužů: Adam Jelínek byl v dálce sedmý výkonem 723 cm, Tomáš Nix osmý na 200 m výkonem 22,28 s. Počet členů oddílu přesáhl 240. Pokračovala úspěšná spolupráce se ZŠ Štefcova, která vede sportovní třídy se zaměřením na lehkou atletiku.

Na mezistátním utkání juniorů v Chorvatském Zagrebu (CZE-CRO-HUN-SLO) reprezentoval A. Jelínek (skok daleký – 4.místo)

2004

Rok 2004 byl pro Hradec Králové velmi důležitý. Uběhlo sto let od prvního závodu (běžel se roku 13.07.1904) a to stálo za oslavu. 2.října se sešli bývalý i současní atleti a atletky, trenéři a funkcionáři a společně zavzpomínali na své působení v klubu.Oddíl uspořádal po 43 letech mistrovství republiky ve vícebojích. Zde splinila Michaela Hejnová limit na OH v Aténách 6065b. Z hradeckých atletů se zúčastnil Víťa Perun a Jana Konířová. 2.10.2004 se konal první ročník Memoriálu J.Vidrny a L.Lajbnerové spojeného se běžeckým memoriálem Václava Doksanského ve sprinterském trojboji. Memoriál J. Vidrny v disku vyhrál T. Jirásek z Hvězdy Pardubice výkonem 52,40 m. Memoriál L.Lajbnerové vyhrála V. Racková z Olympu Praha výkonem 57,89 m. Král a královna sprinterského memoriálu se stali 2 hradečtí závodníci. Sprinterským vítězem se stal Tomáš Nix s bodovým ziskem 2 463 b a vítězkou se stala Eva Vykoukalová s bodovým ziskem 2 110 b.Muži obsadili šesté místo v B skupině I. ligy a s přehledem udrželi ligovou příslušnost. Ženy skončily ve skupině C II. ligy na třetím místě. Medaile na Mistrovství ČR juniorů získali: zlato v dálce Adam Jelínek výkonem 7,40 a tím ustanovil nový oddílový mužský rekord , bronz Petr Mentberger na 400m skvělým časem 48,06 také se mu podařilo udělat nový oddílový rekord. V hale získali stříbrné medaile Petr Mentberger na 400m juniorů, Pavel Jiránek ve výšce žáků, Jana Konířová ve výšce žákyň a štafeta dorostenců 4x200m Schirlo, Kujal, Zajíček, Petružálek. Halový bronz přidal Adam Jelínek v dálce juniorů. Ve finále Mistrovství ČR mužů byl Tomáš Nix sedmý na 400m, na halovém MČR mužů přidal A.Jelínek 5 místo za 729cm. . Tento rok bylo překonáno celkem 11 oddílových rekordů mužů a žen: 200m T.Nix 21,95 (22,04), 400m P.Mentberger 48,06, dálka A.Jelínek 7,40, 4x100m e T.Balcar, A.Jelínek, P.Mentberger, T.Nix 42,90 a 4x400m T.Balcar, T.Nix, Ji.Vondřejc, Ja.Vondřejc 3:18,28, tyč A.Holasová 3,05m Míla Moravecpřekonal 5 čs. rekordů veteránů (M80) K 31.12.2004 měl oddíl 258 členů.

Na mezistátním utkání juniorů (CZE-SVK-HUN-CRO) v Maďarském Szombathely reprezentovali A. Jelínek(dálka,trojskok), Petr Mentberger (4x400m)

2005

Rok 2005 byl opět medailově úspěšný. Dorostenecká štafeta J.Petružálek, M.Černohorský, J.Vostřel, T.Zajíček se stala na MČR v Pardubicích mistry a byli oceněni jako nejtalentovanější dorostenci královehradeckého kraje. Bronz získala juniorka Aneta Holasová na 400m př. 64,78, štafeta žáků na 4x60m (Dvořáček, Bulíček, Fiedler, Bakeš) 28,75 a Jan Bulíček na 800m v hale 2:12,42.Do hradeckého ženského družstva přibyla Jasmika Guber. Jasminka obsadila třikrát první místo na MČR. 2x byla nejrychlejší na MČR do 22 let na tratích 5 000m časem 17:13,00 a na 1500m časem 4:24,92. Na MČR juniorů zvítězila na 3 000m časem 9:58,88. České tituly jako bosenská reprezentantka ale nemohla získat. Ve finále Mistrovství ČR mužů byl Zdeněk Cejnar čtvrtý v kouli a Tomáš Nix šestý na 200m.

11.09. se konal druhý ročník Memoriálu J.Vidrny, L.Lajbnerové a v.Doksanského, L.Malina přitom překonal hodem 60,22 m rekord stadionu, který držel z roku 1963 Ludvík Daněk. Do Hradce opět přijela V. Racková a své náčiní poslala do vzdálenosti 52,40 m a vyhrála. Sprinterský trojboj vyhrál P. Baar z Litomyšle s bodovým ziskem 2 584 b a J. Morávková ze TJ Sokol Hradec Králové výkonem 2 205 b.ČR reprezentovala A.Holasová – pátá na 400m př. v utkání ČR – Chorvatsko – Maďarsko – SlovinskoV roce 2005 bylo celkem překonáno 12 oddílových rekordů mužů a žen: 200m T.Nix21,69 (21,88), 400m T.Nix 47,98 (48,04 a 48,01), koule Z.Cejnar 16,97 (16,54), J.Guber 1500m 4:17,79 3000m 9:43,50 (9:58,88) a 5000m 17:13,00 (17:50,71). Muži tento rok srdnatě bojovali v I.lize. Ale díky nižší účasti závodníků v prvních kolech ( převážně kvůli zranění) bodovou ztrátu i přes skvělé výkony ve 4. a 5. kole nedohnali. Obsadili sedmé místo v B skupině I. ligy a díky nižšímu počtu pomocných bodů a smůle sestoupili opět do II.ligy. Ženy skončily ve skupině C II. ligy na třetím místě. Novou posilou ženského družstva se stala bosenská reprezentantka Jasminka Guber. Poprvé s námi závodila na 3.kole II.ligy a předvedla skvělé výkony. Míla Moravec překonal čs. rekordy veteránů v kouli, oštěpu, vrhačském trojboji a pětiboji (M80)

Díky finančnímu příspěvku Magistrátu a Krajského úřadu oddíl mohl zakoupit elektrickou časomíru. K 31.12.2005 měl oddíl 281 člena.

2006

Díky snaze, odhodlanosti a bojovnosti celého mužského družstva se podařilo vrátit tým zpátky do I.ligy. Muži byli suverénní ve všech 5 kolech. Nikoho nenechali na pochybách, že II.liga je jim málo. Družstvu velmi pomohli posily ze Stodůlek, Prahy a Nového Města nad Metují. Ženské družstvo bylo také vydatně posíleno. Bodovým tahounem družstva se stala Zuzana Valentová-Lajbnerová. Ale tento rok silné družstvo postavil i tým AC Pardubice. Až do třetího kola naše ženy bojovali o vedoucí příčku s rivalem z Pardubic. Ale na domácím hřišti byly poraženy. Změnu konečného umístění by už změnil jen úplný výpadek pardubického družstva, ale nestalo se tomu tak. Naše ženy celkově skončily druhé.

Konal se třetí ročník Memoriálu J.Vidrny a Livie Lajbnerové. V disku mužů vyhrál T.Jirásek (HVĚZDA) 57,24., memoriál v disku žen vyhrála M.Bečičková (Sparta) 50,19. Memoriály Václava Doksanského ve sprinterském trojboji vyhráli M.Bohman (Slavia) 2.686 a P.Hartmanová (Sokol HK) 2.167. Na halovém MČR natahovali ruce po medaili Tomáš Nix a Matěj Černohorský. Tomáš obsadil páté místo na 400 m časem 48,68 s a Matěj byl dvakrát čtvrtý a to v tyči výkonem 3,81 m a v sedmiboji ziskem 4 652 b. Ale chuť si spravil na MČR ve víceboji dorostenců, kde jako jediný hradecký atlet v roce 2006 získal medaili. Umístil se totiž na druhém místě v novém oddílovém rekordu 6.252 b. Oddílový rekord se mu podařil překonat i na MČR juniorstva a dorostu v Ostravě-Vítkovicích. Matěj byl pátý na 110m př. mezi dorostenci časem 14,60 s.Tomáš Nix vyladil formu a opět zlepšil svůj výkon na 400m. Na MČR v Praze skončil na 400m čtvrtý v novém oddílovém rekordu 47,46 (i v rozběhu časem 47,77 zlepšil oddílový rekord). S ním sokolské barvy reprezentoval iZdeněk Cejnar, který byl v kouli šestý výkonem 16,08 m. Českých akademických her se zúčastnili sokolští vysokošláci a patřili k oporám svých univerzitních týmů: Jasminka Guber získala zlato na 3000m 10:02,44, stříbro získal jak Tomáš Nix na 200m 22,43 tak Zdeněk Cejnar v kouli 16,24 m.